"sevdiğin işi yaparsan hayatın boyunca bir gün bile çalışmış hissetmezsin." -person of interest
Tutankhamun
Devam Ediyor
8.6 25 kişi Puan Ver

Tutankhamun dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Tutankhamun

  • Ortalama 45 dakika
  • Dram
İngiliz yazar ve senarist Guy Burt tarafından oluşturulan ve senaryosu kaleme alınan 'Tutankhamun' ITV kanalının macera ve drama türündeki mini dizilerinden biridir.
Yazarın önceki çalışmaları arasında Beowulf: Return to the Shieldlands, Jekyll & Hyde, Kingdom ve Murder in Mind gibi diziler bulunmaktadır. Toplam dört bölümden oluşan mini serisinin tüm bölümlerini Birleşik Krallıklı film yönetmeni Peter Webber (Hannibal Rising/Hannibal Doğuyor, Girl with a Pearl Earring/İnci Küpeli Kız) çekmiştir. Yapımcılığını Simon Lewis'in üstlendiği dizinin üretimi ITV Studios tarafından yapılmakta, Francis Hopkinson ve Catherine Oldfield yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. 180 dakikadan oluşan dizi 16 Ekim-6 Kasım 2016 tarihleri arasında ITV'de yayınlanmıştır.
Oyuncu kadrosunda rol alan isimler, The White Queen dizisinde "IV Edward" olarak bilinen İngiliz oyuncu ve model Max Irons, Jurassic Park filmlerindeki "Dr. Alan Grant" rolü ile bilinen İrlanda asıllı sinema oyuncusu Sam Neill (Peaky Blinders, Alcatraz), Amy Wren (The Last Kingdom, Silk), Catherine Steadman (Downton Abbey, The Tudors), Fransız aktör Nicolas Beaucaire, Jonathan Aris (The Night Manager, Sherlock, Humans), Rupert Vansittart (Game of Thrones), Leon Clingman, Stefan Erasmus ve Susan Danford olarak sıralanmaktadır.
1905 yılında geçen hikaye, henüz yirmili yaşlarında olan İngiliz arkeolog Howard Carter'i (Max Irons) merkezine alır. Carter beş parasız bir haldeyken Mısır'ın en genç Firavun'u Tutankhamun'un mezarını keşfeder ve dünyaca ünlü bir arkeolog haline gelir. Sam Neill dizide Carters'in kazılarını finanse eden ve macera arayan "Lord Carnarvon" karakterini canlandırmaktadır.
Hikayenin devamını oku
Tutankhamun Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizinin forumundan son başlıklar

Bu dizi için hiç forum konusu bulunmuyor.
Sen bir tane oluştur!
Forumdan diğer başlıklar 0 başlık, 0 mesaj

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...

Yukarı Çık