"Gerçek cesaret nedir biliyor musun? Ne hissedersen hisset ağzını kapalı tutmaktır." - Frank Underwood
Death Note
Final Yaptı
9.5 104 kişi Puan Ver

Death Note dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Death Note

Death Note İngilizce Dublaj Versiyonu :
Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light, Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin işlevsizliği, onun için bu dünyayı çürümüş ve anlamsız kılmaktadır. Bu yüzden de, hiçbir şeyde anlam görmemektedir.
Light, içinde bu buhranları yaşarken, bir gün okul penceresinden dışarı baktığı sırada bir defterin gökten düştüğüne şahit olur. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Kapağında "Ölüm Defteri" yazmaktadır. Defteri yerden alıp içini incelediğinde hiç de inandırıcı şeylerle karşılaşmaz.
"Bu deftere ismi yazılan insan ölür."
Bu yazana inanmasa bile defteri yanına alma dürtüsüne karşı koyamaz. İlk başta defteri denemekte tereddüt etse de sonradan dünyanın çürümesine neden olan aşağılık suçlulardan biri üzerinde kullanabileceğine kanaat getirir. Beklediğinin tersine bu deney olumlu sonuç verir ve denek olarak kullandığı suçlu ölür.
Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, bu gücü kendi ideal dünyasını yaratmak için kullanmaya ve kötü insanları dünyadan temizlemeye karar verir. Light, dünyayı kendince bir ütopyaya dönüştürmeye çalışırken polis teşkilatı birinin suçluları bir bir öldürdüğünü fark edip bunu yapanın peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takınca işler bir hayli kızışır.
Hikayenin devamını oku
Death Note Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (1)

- Yorumlar yükleniyor. Lütfen bekleyiniz...

Yukarı Çık