"hakikat, yalanlarda başlar..." -house m.d.
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Gallipoli
Devam Ediyor

Gallipoli dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Gallipoli

Çeşitli yerli ve yabancı dizileri, sinema filmleri, belgeselleri, programları ekranlara getiren Türkiye’nin yeni eğlence kanalı TV2; merakla beklenen iddialı mini dizi Gelibolu (Deadline Gallipoli)’yu ekrana getirecek! Gelibolu Yarımadası'nda yaşanan Çanakkale Savaşı'nın 100. yıl anısına, Avustralya kanalı Foxtel’in elinden çıkan yapım; savaşa Gelibolu’da tanıklık eden Avustralyalı gazeteciler Charles Bean, Ellis Ashmead-Bartlett, Phillip Schuler ve Keith Murdoch’ın gözünden, 1915 yılında yaşananları anlatıyor.

Toplamda yedi bölüm olarak ekrana gelecek olan mini dizi, tarihi gerçekleri ve yaşanan bu insanlık dramını objektif bir belgesel tadında seyirciyle buluşturacak. Kadroda Sam Worthington, Hugh Dancy, Charles Dance, Jessica De Gouw, Anna Torv, Bryan Brown ve Rachel Griffiths gibi isimler yer alıyor. Türk ordusunun kahramanlığından ve Çanakkale’nin geçilemeyeceğinden de bahsedilen yapım, 18 Mart Çarşamba akşamı TV2’de başlayacak.
Hikayenin devamını oku
Gallipoli Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Birazcık bekleticem, senin için çalışıyorum şuan....

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 15 yorum

xdcay
xdcay 1 ay önce

BF1'in yapımcısı DICE şu diziden ders almalıydı...

0
selman159
selman159 2 yıl önce
Bu yorum dizi hakkında spoiler içermektedir. Okumak istiyorsanız tıklayın.

Benmi atladım ne dipten döşenen mayınları gördüm ne seyit onbaşıyı gördüm böyle birşeyi olayı nasıl göstermezer. Anladığım kadarıyla baş karakter vurulup gittiği zaman gerçekleşiyor seyit onbaşı hadisesi o şekilde atlıyolar heralde

4
hsgul
hsgul 2 yıl önce

Dizi bittikten sonra son sahnede Çanakkale'ye baktığın zaman turistik yer değil de daha farklı bir duygu içine kapıldım . ALLAH şehitlerimizden razı olsun.
Bizde hala yok o şunu çaldı, yok o bunu yaptı, kimse rahatımıza karışamaz , amerikalılar çok rahat zina serbest istediğimizi giyinemiyoruz diye saçma sapan şeyler ile uğraşıyoruz. Oysa ki bizim ceddimiz onlar gibi olmayalım , namusumuzu, topraklarımızı koruyalım , dinimize zarar gelmesin diye uğraşmış ,neler görüp neler geçirmişler . VAY HALİMİZE :(

4
furkitare
furkitare 2 yıl önce

Güzel bir mini dizi, çok fazla gereksiz şeylere yer verilmemiş. Hoşuma gitti açıkçası

0
Plâcebo
Plâcebo 2 yıl önce

Tarafsız olmayı başarabilmiş yinede güzel bir dizi farkında mısınız bilmiyorum ama genelde Türkler böyle tarih dizilerinde hep saf ve temiz olarak gösterilmeye çalışıyor nedendir bilemiyorum

1
cellat06
cellat06 2 yıl önce

savaşı sanki onlar kazandı amk medyaya kendilerini düşünülenden daha savaşmış gibi göstermek için yapılmış bir dizi.başka türlü niye yapsınlar ki yenildikleri savaşın dizisini. ah şu kendini büyük gören dünya devletleri.

12
alperen paköz
alperen paköz 2 yıl önce

gurur duydum

2
PatraiN
PatraiN 2 yıl önce

Biz ne zaman bu tarz diziler yapmaya başlayacağız ? Aaa olur mu neden çeksinler ki sonuçta aşk meşk kıyafet yarışma programları daha önemli daha çok para kazandırıyor...

1
izmirbay
izmirbay 2 yıl önce

1 bölüm izledim, ikinciyi yarıda bıraktım... Okul müsameresi gibi amatörce yapılmış sahneler ve özellikle çarpışma sahneleri sanki bir ilçenin temsili düşman kuvvetlerinden kurtuluş canlandırması gibi acemice. Mustafa Kemal'i hele, hiç benzetemedikleri bir yana fakat bir de savaşın kaderini değiştiren bazı önemli sözlerini de dağ başında 3-5 kişiye kötü bir oyunculukla sahneletmişler. Yine de, yakın tarihimizdeki bu çok önemli kesite birilerinin ilgi duyup el atması güzel. Belki ileride gerçekten eli yüzü düzgün yapımlar çıkar.

3
eraykvrak
eraykvrak 2 yıl önce

Gelibolu bizim, Çanakkale Destanı bizim ama diziyi çekenler onlar. Bizim daha önemli dizilerimiz var gerçi.

3