"hayvanlar gibi dövüşürsek, hayvanlar gibi ölürüz." -doctor who
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Firefly
Sezon Finali Yaptı
8.2 60 kişi Puan Ver

Firefly dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Firefly

Firefly, 2002 yılında 12 bölüm yayınlanmış bir bilimkurgu, drama dizisidir. Uzun soluklu bir yapım olabilecek iken Fox kanalı tarafından bitirilmiştir. Buna rağmen yüksek bir fan kitlesine sahiptir.

Firefly, bilimkurgu türünü western ile harmanlamış bir dizidir. Konusuna gelirsek, 2500'lü yıllarda Dünya nüfusunun iyice artması ve kaynakların tükenmesi sonucu insanların başka gezegenlere göçmesi başlıyor. Merkez gezegenlere yerleşenler medeniyeti devam etttiriyor ve Alliance (Abd & Çin ortak birliği) kuruyor. Diğerleri ise çevre gezegenlere ve aylara yerleşerek bağımsızlıklarını ilan ediyor. Alliance bu bağımsızları kendine katmak için savaş başlatıyor. Dizinin pilot bölümü olan Serenity bölümü, bu savaşla devam ediyor.

Savaş sonrası Mal (Kaptan Malcolm Reynolds), diziyede adını veren Firefly model bir uzay gemisi kaçırıp kaçakçılık işine giriyor.
Hikayenin devamını oku
Firefly Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 11 yorum

NoweGhost
NoweGhost 1 hafta önce

Adam Baldwin için izleyeceğim Albay John Casey ♥

0
deniztpk
deniztpk 5 ay önce

Verilen bölüm sırası yanlış. Doğru sıra;
1.Serenity
2.The Train Job
3.Bushwhacked
4.Shidding
5.Safe
6.Our Mrs. Reynolds
7.Jaynestown
8.Out of Gas
9.Ariel
10.War Stories
11.Trash
12.The Massage
13. Heart of Gold
14.Objects in Space

0
tatarrmert
tatarrmert 1 yıl önce

Sıkı bir dizi takipçisi olarak söyleyebilirim ki gerçekten hayatımda izlediğim en tatlı en ponçik dizilerden biri. Maalesef gerek reytingi alamamış ve çekin maliyetinin yüksek olması sebebiyle dizi iptal edilmiş. İzlerken keşke 10 sezon olsa diyor insan. Herkese tavsiye ederim, özellikle western seviyorsanız.

0
karaoz
karaoz 1 yıl önce

Keske iptal edilmesin diyeceğiniz türden

0
ich bin stark
ich bin stark 1 yıl önce

bu dizinin 9.2 gibi bir imdp puanı almasını gerçekten sıradışı buluyorum en çok 3 eder çünkü saçmadan öte bir yapım ..

66
zoiks
zoiks 1 yıl önce

Dizi neden iptl edildi?

0
ylvarie
ylvarie 1 yıl önce

Tek sezonuyla bile gönüllerimizde yer eden dizi. Kesinlikle izlemeye değer, müziğini duyduğumda hala gözlerim dolar.

2
Turuncu
Turuncu 1 yıl önce

Efsane dizi fox'un salaklığından dolayı iptal oldu ama o kadar çok diziyi seven kitle oluştuki pişman olmuşlardır ama yarıda kalmıyor 'serenity' adlı devam filmi var.

0
Jedi
Jedi 1 yıl önce

teşekkürler dizilab!

1
Cohle
Cohle 1 yıl önce

Joss Whedon 'ın creator ve writer olarak koltuğuna geçtiği, katkısı, türünün kendine has güzel yapısı, senaryonun yanında geleceği ele alış tarzı ve gördüğüm ilk yapı olması bakımından başarılı bir yapım. Yapım yılı, teknolojisi, bütçe, kanal vs. etkilerini izlerken göreceksiniz buna rağmen iyi iş çıkarmışlar her ne kadar bazı eksik noktalar ve özellikle karmaşık kronolojiye sahip sunulmasının (evet aynen star wars gibi) yanında diğerlerinde olduğu gibi kendince küçük pürüzler de çıkarabilirsiniz. -Ne de olsa hiçbir şey mükemmel değildir, sizce de böyle bir zorunluluk var mıdır?- Yine de bunlar sizi izlemekten caydırmasın, alıkoymasın. Western galaktik bilim-kurgu seviyorsanız, izleyiniz, bu eşsiz yapımı kaçırmayınız -izledikten sonra keşke zamanında o eski güzel günlerinde izleyip de anı edinseydim dedirtebilir-. Hatta sonrasında 'Serenity' adlı filmi de izleyiniz. -En azından devamını getirseydi (FOX) ve 7 sezonun daha gelişip, sürükleyiciliğine erişemesek de. Belki de başarısına katkısı da buradan gelmekte.-

1