"bir kız sadece arkadaş olmak istiyorsa bu, seninle bir şeyler yapmak istediği ama sevgili olmayacağıdır." -that 70's show
Yeni bölümler eklendiğinde bildirim almak için tıklayın!
Battlestar Galactica
Final Yaptı
9.2 112 kişi Puan Ver

Battlestar Galactica dizisi 10 üzerinden kaç puan hak ediyor?

Puan:
Oyla
Diziyi değerlendirdiğiniz için teşekkürler.

Battlestar Galactica

Miğferlerindeki bir sağa bir sola hareket eden ışıkla bilimkurgu tarihinin unutulmazları arasında yerini alan Saylonlar geri dönüyor. Üstelik kendilerini geliştirmiş olarak. Artık, insanlardan ayırt edilemeyen yepyeni modelleri de var. Ve bir kez daha uzayın uzak bir köşesindeki insan kolonilerini yıkıma uğratıyor, savaş yıldızı Galactica ve yanındaki irili ufaklı gemilerden oluşan filonun peşine düşüyorlar.

80’lerin başında çocukluğunu yaşamış olanların çoğu, o parlak gümüş misali zırhları gayet iyi hatırlar. Göz niyetine miğferin ön kısmına konmuş, bir sağa bir sola doğru kayarak etrafı tarayan ışığın çıkardığı vınlamayı da. Saylonlar TV’de bilimkurgunun unutulmaz “düşman”larındandı. İnsanlığın kökünü kazımaya niyetli görünen bu robot toplumu, parlak zırhları ve vınlayan kırmızı gözleri, ustalıkla kullandıkları yarım ay biçimindeki savaş gemileriyle, insanoğlunu amansızca kovalıyordu. Her biri birer askeri makineydi ve sayıları çok fazlaydı. Hayatlarını onlardan kaçmakla ve bir taraftan da efsanevi “13. gezegen”i, yani Dünya’yı aramakla geçiren insanlar karşısında ezici bir üstünlüğe sahiplerdi.

Kahramanlarımızın Saylonlar'dan kaçıp sağ kalma ve Dünya’ya ulaşma çabasını keyifle izlemiştik. O zaman bu zamandır, Galactica’dan ses seda çıkmamıştı. Tabii onun ve önderlik ettiği derme çatma filonun her zaman ensesinde olan Saylonlar'dan da… Ama şimdi Saylonlar geri dönüyor. Üstelik epey gelişme kaydetmiş bir hâlde. Artık o eski gümüşi parlak zırhlı “sentüryon”ların, daha atik, daha ince yapılı, kollarından silahlar ve deşici pençeler çıkarabilen yeni modelleri görevde. Ancak hepsi bu değil. Bir doktorun bile ayırt edemeyeceği şekilde, içiyle ve dışıyla insana tıpatıp benzeyen yepyeni Saylonlar da var ortada. 12 farklı model. Rahatlıkla insanların arasına sızabilen, hatta bazısı kendisinin insan olmadığını bile bilmeyen, harekete geçirilmeyi bekleyen “uykuda ajan”lar. Bu yeni Saylon’lar 80’lerin başında yaşadığımız o parlak makinelerin yaşatmadığı bir şeyi yaşatacak bize: Koyu bir paranoya hissini. 40 yılı aşkın bir suskunluğun ardından 12 gezegendeki 12 koloniye karşı ani bir saldırıya girişen Saylonlar, artık eskisinden daha karmaşık ve daha tehlikeli. Kim insan, kim Saylon, emin olamayacağız, hatta bazen, kendileri de emin olamayacaklar.
Hikayenin devamını oku
Battlestar Galactica Dizinin yayınlanan en son bölümü. , Dizinin Facebook Fan Sayfası Henüz bir fan sayfası eklenmemiş. Facebook'ta bu diziye ait bir fan sayfanız varsa bize yazın. Sayfanıza bağlantı verelim.

Dizi hakkında ne diyorlar?

Yorum yazmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.

Popüler yorumlar (2)

Diğer 25 yorum

sadanista
sadanista 6 gün önce

Arkadaşlar bişey soracam. bu diziye başlamak istiyorum ama dizinin eski olmasına takıldım. yinede izlemelimiyim yoksa boşvereyimmi?

0
Zamki
Zamki 3 hafta önce

Gelmiş geçmiş en iyi dizi olmasa da piyasadaki çoğu diziden güzel , izlemenizi tavsiye ederim.

0
buussraaa
buussraaa 2 ay önce

EFSANE.Kesinlikle şimdiye kadar izlediğim en iyi dizi.Bir çok konuyu içinde barındıran ve gerçekten düşündüren bir dizi.Karakterler orjinal ve sizi kolaylıkla içine çekebiliyor.Özellikle final bölümünden sonra kendime gelemedim.İnsana kendini ve evreni sorgulatan izlediğinize kesinlikle pişman olmayacağınız bir dizi.
(FİLMLERİNİ VE MİNİ DİZİLERİNİ İZLEMEYİ UNUTMAYIN)

0
furkan193
furkan193 5 ay önce

mutlaka izleyin en muhteşem dizidir her dizide ufak tefek kötü yorum görürüz ama bunda görmezsiniz her bölümü benim için ayrı bir güzeldi finali ise bambaşkaydı -so say we all- falan filan starbuck ile adamanın klasik konuşması ihtiyarlarda var kısaca baya eğlendiğim bir diziydi (şaka maka tamı tamına eksiksiz 1 haftada bitirmişim öyle sarmışki farkında değilim )
bu arada spinoffu (Caprica) çok saçma sakın izlemeyin tamamen alakasız ve kısaca saçma BSG ye rezillik zaman akışı nedeniyle ilk onu izlemiştim dizi hakkında kötü düşünmeme bile neden oldu.diziyi bitirdim ve bunun gibi başka akıcı bir dizi varsa söyleyin

1
koko2107
koko2107 6 ay önce

seyrettiğim en iyi dizi

1
ugulkugu
ugulkugu 6 ay önce

Olay döngüsüyle, bağlantılarıyla, oyuncularıyla ve izlediklerimin en iyileri arasında olan finaliyle süper bir dizi. Türü ne olursa olsun izlediğim dizide dram ararım; romantizm ararım; kafamda tartacağım, beni düşündürecek tartışmalar, fikirler ararım; yüzümü güldürecek sahneler ararım, oyuncularla kendimde bağ ararım. Bu dizide de bilim kurgu ve maceranın yanında her şey aralara çok güzel serpiştirilmişti. Politika, insan ilişkileri, kültür, din ve daha birçok konuyu içeren, izlerken keyif aldığım bir diziydi. Ufak tefek içte kalan ukdeler var tabii ki ama ben böyle olduğunda o ukdeleri kendi kafama göre değiştirip öyle hatırlıyorum tavsiye edilir...
Ve en sevdiğim, son duyduğumda gözlerimi dolduran replik:
"-What do you hear, Starbuck?
+Nothing but the rain, sir.
-Then grab your gun and bring in the cat."

0
agonizing
agonizing 7 ay önce

izlediğim en iyi finaller arasında . arada sıkıldım ama tabiki her dizide olan şeyler .İzleyin çok iyi dizi müthiş final

0
collous
collous 8 ay önce

Dizi izlemeye değer ancak 3.sezonu biraz sıkıcı geldi bana olayları detaylandırmışlar biraz geçiştirmişlerde ayrıca. 4 cü sezonu daha başlama imkanım olmadı hata alıyorum o sebepten dolayı izliyemiyorum.Burdan başka bir sitedede izlemek istemiyorum.Beklemedeyim.

1
Turgutunal7
Turgutunal7 8 ay önce

Kanaatimce, izleyici kitlesi için değil inanç doğrultusunda yazılmış. Buradaki inanç elbetteki dini düşünce değil. Hayata; gezegeninize karşı bakış açınızı değiştirecek, kıymet bildirecek, derin ve ütopik muhabbetlerde daha akıcı olmanızı sağlayacak kısacası kişiliğinizi olumlu yönde derinden etkileyecek ve felsefik düşünce tarzına sahip olmanızı sağlayacaktır.

0
micchech
micchech 1 yıl önce

Tartışmasız bir bilim-kurgu kültü. Başından sonuna dikkatle takip etmiş bütün bilim-kurgu severleri kendine bağlamış, insanların kafalarında dizi denildiğinde kendine ayrı bir yer edinmiş. BSG bir yana diğer diziler bir yana dedirtebilecek müthiş bir yapım. Star Wars ya da Star Trek gibi bilim-kurgu görünümlü "uzayda geçen aksiyon filmi" sıradanlığının üzerine çıkmış, bilimi yani alternatif bir geleceği gerçekten kurgulamış, üzerine politik, insani, dini, kültürel ve akla gelebilecek her türlü konuda tartışmış bu dizinin bazı oyuncu ve yapımcılarını Birleşmiş Milletler'in panel konuşmacısı olmaları için çağırmış olmalarına şaşmamak gerekir. (Duymamış arkadaşlar konuyu - Battlestar Galactica United Nations - gibi anahtar kelimeler ile internetten araştırabilirler.)

0